• Mängitakse liival, võimalik mängida edukalt ka muruplatsil.

• Võrgu kõrgus 170 cm, meespaaridel soovituslik 180 cm.

VARUSTUS

• Rannatennisereketid (puudub keelestus) ning rannatennise pallid (sarnased 50% tennisepallidele).

PUNKTIDE LUGEMINE

• Täpselt samasugune punktilugemisüsteem nagu tennises. Algab punktiarvestus arvust 15. Teine sama mängija või paari punkt on 30, kolmas 40 ja neljanda punktiga saadakse geimivõit, aga seisul 40-40 on rannatennises otsustav punkt, mitte kahe punkti vahega. Mängitakse kolmest parem sett, sett koosneb kuuest geimist.

MÄNGU MÄNGIDES

• Üldjuhul mängitakse rannatennist paarismänguna, üksikmängu mängides on väljak väiksem(4,5 meetrit lai).

• Servida võib nii ülevalt kui alt.

• Servi võimalusi ühes puntkis on ainult üks, mitte nagu tennises, kahe servi võimalusega.

• Servi võib lüüa ükskõik kuhu vastase väljaku poolele.

• Tõrjuda võib ükskõik kumb vastastest.

• Nii tõrjujad kui ka serviva mängija paariline ei tohi olla eespool 3-meetri ala enne kui serviv mängija ei ole palli servil reketiga puudutanud.

• Punkt on võidetud kui pall maandub vastaste poolele väljaku alasse, vastased löövad palli võrku või löövad piiridest välja.

• Ainult üks puude on lubatud palli üle võrgu löömiseks, paarilisele palli sööta ei või.

• Võrgu puutest üle läinud palli peab mängima edasi ka servil.

Number üks reegel rannatennist mängides on sellest rõõmu tunda!